:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Mariusz Maciaszczyk - blog 22/07/2013 23:04

W dniach 19, 20, 21 lipca 2013 już po raz 3 14 Pułk Strzelców Syberyjskich z Przasnysza zawitał do Leszczynka pod Kutnem na IV Odyseję Historyczną. Nasza GRH w sile 14 osób w Kutnie/Leszczynku zaprezentowała się w strojach trzech epok; Partii Robespierr’a z Dąbrówki (Tomasza Kolbego) z okresu Powstania Styczniowego, Armii carskiej Rosji z okresu I Wojny Światowej i w uniformach bolszewickich z okresu bitwy Polsko - bolszewickiej.

Na miejsce dotarliśmy późno bo w piątek ok. godz. 22:30. Przy własnym oświetleniu, obóz w pełnej gotowości stał już ok. godz. 00:30. Z samego rana rozpoczęliśmy pitraszenie strawki w kociołku, parzenie herbatki itp. Przygotowaliśmy również się na odwiedzających Zlot widzów.

Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 po raz kolejny pokazało, że w Kutnie nudzić się nie można. Wieloepokowość grup rekonstrukcyjnych sprawiła niebywałą atrakcję dla odwiedzających. Rekonstrukcje wydarzeń z kilku bitew różnych okresów niejednej osobie podniosła adrenalinę.

Nasza GRH wystąpiła w inscenizacji historycznej „Cud nad Wisłą 1920” wcielając się w "ciemną stronę mocy" czyli; Bolszewików. Wystąpiliśmy również w przezabawnej dla widzów i nas samych "Odysei Kosmicznej". Było to widowisko przy muzyce współczesnej z tańczącymi rekonstruktorami strzelającymi i walczącymi wszystkim ze wszystkimi po prostu "kogel - mogel rekonstruktorski. W niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy Polowej wystawiając Poczet Sztandarowy ze Sztandarem przasnyskim okresu Powstania Styczniowego.


Dziękujemy organizatorom za gościnę w Kutnie/Leszczynku oraz możliwość przeżycia wspaniałych chwil. Dziękujemy kolegom i koleżankom z innych GRH za przyjemny klimat. Widzom dziękujemy za zainteresowanie naszym obozem i za gorące brawa z występów. Zlot był doskonałą okazją do spotkania się ze starymi przyjaciółmi oraz na poznanie nowych.

Wszystkiego nie sposób opisać w kilku słowach więc uzupełniam fotorelacją.
DZIĘKUJEMY I DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!!
Poniżej krótki film Wadery z naszą prezentacją.

 

Reklama

IV Odyseja Historyczna w Kutnie-Leszczynku - fotogaleria 14PSS. komentarze opinie

  • Paweł Płochociński 2013-07-25 00:00:00

    Fantastycznie wszyscy wyglądali. Różnorodność epokowa na tym zlocie nadaje klimatu temu wspaniałemu wydarzeniu jakim jest Odyseja. Pozdrawiam!

  • Zofia M 2013-07-25 00:00:00

    Wyśmienicie wyglądacie. Tylu rekonstruktorów na raz. Jest co oglądać. Pozdrawiam!

  • Wojciech Dąbrowski 2013-07-23 00:00:00

    Mariusz moje uznanie dla Was. Prezentacja w trzech epokach no, no mega piątka z plusem. Co do ilości zdjęć to znam ten problem bo człowiek cyka fotki i nie ma pojęcia że to już tyle zrobione a potem ból głowy która lepsza a właściwie to wszystkie chciało by się zamieścić. Twoje muszą poczekać aż wrócę z urlopu bo tu net chodzi wolniej niż żółw i chyba ze cztery dni bym siedział nad nimi.

  • Mariusz Maciaszczyk 2013-07-23 00:00:00

    Zsira, Ciebie i tak wszyscy zapamiętali jako przyjaznego Austro-Węgra CK Armii
    Pozdrawiam i do zobaczenia!

  • Zbigniew Sira 2013-07-23 00:00:00

    Teraz zauważyłem że rzeczywiście jesteśmy tam" uwiecznieni". Wobec tego wycofuję "zażalenie". Do zobaczenia.

  • Zbigniew Sira 2013-07-23 00:00:00

    Mariusz nie przejmuj się ,oczywiście to żart z mej strony trudno żebyś wszystkich ujął  a jak słyszałem było wszystkich kilkuset i tak się napracowałeś co podziwiam. Pozdrawiam .

  • Paweł Greiner 2013-07-23 00:00:00

    Dzięki Mariusz :) Kiedyś Ty natrzaskał aż 750 fotek ? Chyba w tej wielkiej, futrzanej czapie masz zakamuflowany aparat ;) Pozdrawiam.

  • Mariusz Maciaszczyk 2013-07-23 00:00:00

    Zsira i Leszek! Przyznaję nie ma Was i kurcze nie wiem czemu a latałem dookoła z 5 razy. Mam 750 fotek i na pewno jeszcze wszystkich nie ma na fotach. GRH Artyleria jest na 119, 120, 121 i 122 zdjęciu ale nie na pierwszym planie. Poprawimy się!!!!! (tylko baterie na zapas będę brał). Northern! Żałuj! A i potrzebny byłeś bo Blue w pokazie AWS stracił wszystkich ludzi i jak na dowódcę przystało sam wojował. Pozdrawiam!

  • Billy Yank 2013-07-23 00:00:00

    Fajna relacja fotograficzna. Załapała się nawet moja macierzysta 58 NYSV, a trzeba przyznać że na niewielu fotkach można ich znaleźć.
    Żałuję ale w tym roku nie mogłem być w Kutnie. Szkoda bo była by okazja pogadać o "starych karabinach". No ale co się odwlecze to nie uciecze! Mam nadzieję że wkrótce zobaczymy się na jakiejś "styczniówce" w waszych okolicach.

  • Stanisław Bębenkowski 2013-07-23 00:00:00

    Bardzo ciekawy taki zlot. Muszę się kiedyś wybrać do Kutna. Różnorodność epokowa robi duże wrażenie a to wszystko w jednym miejscu. Panie Mariuszu! Moje uznanie za zamieszczenie fotografii z tego wydarzenia, bo jest co oglądać a pracy przy tym było. Pozdrawiam!

  • Zbigniew Sira 2013-07-23 00:00:00

    Mariusz-- "Piszę więc zażalenie" bo nas również nie ma , ale liczę że w przyszłości się poprawicie.Pozdrowienia dla wszystkich obecnych od GRH Artyleria Krakowska.

  • Leszek Giziński 2013-07-23 00:00:00

    Nas nie ma na zdjęciu ;) a tak serio to też chcieliśmy z wszystkimi pogadać ale niestety baterie tego nie wytrzymały

  • Mariusz Łyszkowski 2013-07-23 00:00:00

    Mariusz na licznych fotografiach chciał pokazać każdego kto był w Leszczynku jeśli Kogoś zabrakło proszę pisać z zażaleniem w Następnym roku postaramy się poprawić i zamieścimy indywidualne zdjęcie. Pozdrawiam wszystkich znajomych tych "starych" i "nowych" i przepraszam że nie udało się odwiedzić wszystkich. Zapraszam jak zawsze na nocne rozmowy przy ognisku o rekonstrukcji i "boleźni życia".
    Członkowie 14PSS z Przasnysza.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie