:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Modele czołgów, Metall Model –kolekcja - zdjęcie, fotografia
SRH Infanterie Regiment 26 18/05/2012 18:53

Drodzy koledzy, koleżanki, przyjaciele, rekonstruktorzy, modelarze…etc
Za namową mojego kolegi postanowiłem wystawić Wam na pokaz modele, które ukleiłem ręcznie bez żadnych maszyn typu tokarka, frezarka itp.
Modele te są zrobione ze stali. Głównym założeniem było to żeby były one tylko i wyłącznie z metalu (niektóre miały nawet jeździć). Generalnie podzieliłem je na użytkowe jak i takie które mają po prostu stać na półce. Od razu mówię że nie jestem wytrawnym modelarzem, i dla wielu modelarzy będzie to kicz. Bo w rzeczywistości modele te nie są wiernym odwzorowaniem oryginałów. Przede wszystkim ze względu na trudność odwzorowania wszystkich elementów, szczególnie gdy robi się wszystko ręcznie, lub też zbiera się złom, który co nieco będzie przypominał detal w oryginale. Niektóre elementy w modelach, są jedynie zaznaczeniem że cos tam jest lub powinno być. Materiałami do wykonania tych modeli było praktycznie wszystko, wszystko co z metalu, odpady z tłoczni i pras, półfabrykaty do produkcji różnych rzeczy, śmieci, pręty, wióry, rurki dosłownie wszystko co tylko wpadło mi w ręce i mogło się przydać. Nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia, są jedynie ograniczenia czasu, materiału sprzętu. Narzędzia do wykonania tego iście podstawowe: szlifierka elektryczna, młotek, spawarka, brzeszczot, pilniki, imadło, wiertarka, wiertła, i inne takie co każdy z nas ma w kuchni.
Nadmieniam również że modele są specjalnie nie pomalowane w barwy np. kamuflażu.
Po pomalowaniu modelu dla mnie tracił on głębię, stawał się płaski, detale zanikały. A tak to widać wszystko każdą niedoskonałość, każde dotknięcie szlifierką, wszystko co się schrzaniło czy też przeholowało. Modele są przećkane detalami bo lubię dokładać i dokładać, bo sprawiało mi to przyjemność , mimo że model coraz bardziej tracił wiarygodność w widoku do oryginałów.
Modele stoją u mnie w domku, nigdy nie wychodziły na światło słoneczne, do ludzi, na wystawy etc. Dlatego kolega, który powiedział że tylko stoją i marnują się tu a mogłyby cieszyć oko innych namówił mnie do tej relacji.
Zabawa w takie dłubanie zaczęła się około 2 lata temu, i teraz dłubię sobie czasami, ale wtedy tylko kiedy mi się zachce.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć mojego autorstwa, i proszę się nie śmiać jakby co.

Modele wystawowe

1 PzKw VI Tiger aufs H skala ok - 1:16 (włazy otwierane, obracana wieża, lufa góra dół chodzi, oporopowrotnik działa na sprężynie)
2 SdKfz 251 C wersja saperska - skala ok 1:16 (skrętne koła na resorach)
3 U-boot typ VIIC/42 i VIIC (z chrapami bez działka, lub z działkiem bez chrapy)-skala nie pamiętam jaka ale jest długi na 96 cm
4 kwiatki na dzień kobiet bez skali
5 Junkers JU 87 STUKA w wersji Kannonenvogel - skala 1:16

Modele użytkowe

1 MP 40 Maschinen Pistole - skala 1:1
2 RpBz 54 Panzerschreck- skala 1:1
3 Tragestell 39 (nieopublikowane na zdjęciach, powód nie chce mi się robić fotek, można je znaleźć na zdjęciach z rekonstrukcji, z naszym udziałem) skala 1:1
4 LGrW 36 ( j. W.) trochę podobny , nawet nieźle udaje granatnik - skala na oko
5 noże okopowe, granaty ręczne i inne duperele

Reklama

Full Metall Model –kolekcja hand made komentarze opinie

  • Andrzej Rudowski 2012-09-18 00:00:00

    Sam chętnie kupię.

  • Sławek Zawada 2012-09-14 00:00:00

    Jestem autentycznie pod wrazeniem .... nie myslał Kolega aby tych eMPikow zrobić wiecej ?

  • Andrzej Rudowski 2012-09-11 00:00:00

    Chylę głowę przed kolegą , MP 40 majstersztyk.

  • Paweł Stolarek 2012-07-26 00:00:00

    tam zaraz sdkfz 1:1 najlepiej pzkpfw VI

  • Przemysław Stępniewicz 2012-06-21 00:00:00

    dałbym radę:))))

  • Hubert Kaczmarczyk 2012-06-18 00:00:00

    Gratulacje mości Slajmi - teraz czekam na sdkfz w wersji jeden do jednego :)

  • Przemysław Stępniewicz 2012-05-31 00:00:00

    Wygrałem pucharek w kategorii wagi superciężkiej, dobre co? chociaż wiem że te modeliki były tylko moją zabawą z metalem a nie faktycznym odwzorowaniem oryginałów to i tak sie cieszę

  • Robert Karwan 2012-05-29 00:00:00

    Ale super......pogratulować wytrwałości.

  • Przemysław Stępniewicz 2012-05-26 00:00:00

    hmmm dzięki za propozycję imek46, do Lublina trochę daleko. Koledzy z grupy postanowili zrobić mi niespodziankę. Zgłosili mnie do konkursu modelarskiego w Domu Kultury Idalin w Radomiu. Dzisiaj od 12 jest konkurs a jutro wystawa. Ciekawe jak potoczą się losy modeli. Generalnie nie bardzo mi się chciało je wystawiać, no ale skoro zgłosili to nie mogłem odmówić. Raczej myślałem że nie wyjdą na świat poza publikacją na tym portalu no ale stąło się. O wynikach konkursu poinformuję tutaj

  • Zbigniew Imieliński 2012-05-22 00:00:00

    Jak dla mnie SUPER. Jestem pod wrażeniem. Jak by chciał pokazać swoje modele szerszemu gronu zapraszam na VII Lubelskie Spotkania Modelarskie. Kontakt do mnie na email [email protected]

  • mariusz pasiewicz 2012-05-22 00:00:00

    Robi wrażenie . SUPER . Na szczęście mam jeszcze swoje zęby i szczena mi nie wypadła. Pozdrawiam .

  • Lukasz Rust 2012-05-20 00:00:00

    Pokazałem twoje zdjęcia kuzynowi ślusarzowi i też mu szczena opadła.

  • Przemysław Stępniewicz 2012-05-20 00:00:00

    wow szanowni koledzy no nie spodziewałem sie takich pochlebstw. raczej bym nie wystawił tego gdyby nie szantaż kumpla że jak nie ja to on to zrobi. Dziękuję wam wszystkim za takie opinie. Teraz będzie PAK40 żeby do tego transportera pasował ale kiedy to ja sam też nie wiem.
    Ps. Zaq fajna zbroja. podobny hełm garnkowy zrobiłem koledze jest bardzo zadowolony z niego.

  • Piotr Zaczek 2012-05-19 00:00:00

    No staryyyyyyyy!
    Powiem tak:
    brak mi słów.
    REWELACJA, na żywo muszą robić jeszcze większe wrażenie.
    Pozdrowienia i czekamy na foto następnego modelu.

  • Rafał Podsiadło 2012-05-19 00:00:00

    No Slajmi to teraz pokazałeś ......... poprzeczka dla innych poszła w górę :)
    Czekam na cos większego w skali 1:1

  • Piotr Fudała 2012-05-19 00:00:00

    No to teraz mnie zatkało. Super! Jestem pod wrażeniem pomysłowości i zdolności manualnych. Pozdrawiam

  • Krzysztof Goździk 2012-05-19 00:00:00

    Pozdrów Kolegę,który Ciebie przekonał,abyś się "wynurzył" z tymi CUDEŃKAMI ;-)...Ubott jest szczególnie (przynajmniej dla mnie) super

  • Paweł Greiner 2012-05-19 00:00:00

    Jako blacharz-amator jestem pod wrażeniem tych prac :)

  • Andrzej Skolik 2012-05-19 00:00:00

    Naprawdę robi wrażenie! łuszna ideał z niemalowaniem. Dla mnie także model jest ciekawszy po przeróbkach, a przed malowaniem. Wtedy widać, co zostało dodane i przerobione:) Jednocześnie podoba mi sie swobodne podejście do skali szczegółów i "przeskalowanie" niektórych elementów, jak np śruby mocujące koła w SdKfz 251. To dodaje smaku. Szczere gratulacje za pomysł!

Dodajesz jako: |