:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Borkowo 2011

Miło mi donieść, że już po raz czwarty, w Borkowie odbędzie się rekonstrukcja walk nad Wkrą w roku 1920. Tym razem inscenizacja obędzie się 20 sierpnia (sobota), jak zwykle o godzinie 19.00 i jak zwykle w malowniczej scenerii doliny Wkry.

Nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów ale napiszę, że tegoroczna inscenizacja będzie okazją do chrztu bojowego pancernego Forda FTB, chcemy też pokazać walki armii gen. Sikorskiego w nieco szerszej perspektywie.

Udział w rekonstrukcji zadeklarowały już Kampinos, 36pp, Żelazny Orzeł, TH1920, a lista uczestników jest nadal otwarta.

Serdecznie zapraszam!

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Historia i Rekonstrukcje

Borkowo 2011 komentarze opinie

  • Andrzej T. 2011-08-20 00:00:00

    Dajcie relację i fotki:-)

  • Sławomir Samojłowicz 2011-08-17 00:00:00

    Skwara nie ma niespodzianki. Impreza zawsze jest w sobotę. Przynajmniej tak było w 2010 i w 2009. Nie wiem skąd skojarzenie z niedzielą? Ale nie jesteś jedyny. Podobno ostatnio na jednej z mszy ksiądz również ogłaszał, że w niedzielę.

  • RAFAŁ JĘDRYCH 2011-08-08 00:00:00

    Do Borkowa można dojechać zjeżdżając z siódemki na Nasielsk.Prosta droga.Ja wybieram się na Giżycko ,myślałem że będzie impreza jak zwykle w niedzielę ,a tu niespodzianka.

  • Monika Sieczka 2011-07-28 00:00:00

    GRH LEGION 1920 ROK zgłasza gotowość do udziału w rekonstrukcji w liczbie osób 9-10. Proszę o dokładniejsze informacje organizacyjne, pozdrawiam,

  • Sławomir Samojłowicz 2011-07-26 00:00:00

    Tylko raz będzie to za mostkiem, a raz przed mostkiem. Ale zawsze pod mostkiem. :-)

  • mariusz pasiewicz 2011-07-24 00:00:00

    Tak kolego tędy też dojedziesz. Z Pomiechówka możesz jechać przez Goławice lub Kosewko obie drogi są przejezdne i na pewno nie przegapisz celu .

  • Dariusz Wróbel 2011-07-24 00:00:00

    Witam!Dzięki za info kolego Pasm1. Będę jechał od strony Nowego Dworu Maz. i chyba przez Pomiechówek wzdłuż Wkry też  dojadę do mostu w Borkowie. Popatrzyłem na mapę i ta trasa jest chyba przejezdna. Pozdrawiam.

  • mariusz pasiewicz 2011-07-23 00:00:00

    Kolego Sparrow nie wiem skąd będziesz jechał więc wytłumaczę dojazd z S7 Warszawa Gdańsk .Jadąc 7 w kier.Płońska w miejscowości Przyborowice skręcasz w drogę nr.571 na Nasielsk i jedziesz cały czas prosto tą drogą aż zobaczysz most (MOSTEK) na Wkrze właśnie w Borkowie.Przed samym mostem zobaczysz zjazd w prawo i będziesz na miejscu .Pozdrawiam

  • Dariusz Wróbel 2011-07-23 00:00:00

    Chociaż nigdy nie byłem i nie wiem co oznacza hasło "mostek", to też postaram się przyjechać wcześniej i popatrzeć tu i tam. Może filmik skręcę lub fotki, bo mam dostęp  ostatnio do dobrego pstrykacza. Pytanie czy z dojazdem poradzę sobie tak z mapy, czy są jakieś punkty w terenie charakterystyczne dla tego miejsca? Pozdrawiam kolegów, którzy już wiedzą co i gdzie w Borkowie się dzieje.

  • mariusz pasiewicz 2011-07-21 00:00:00

    Jak czas pozwoli postaram się być wcześniej .Myślę że uda nam się spotkać osobiście.

  • Sławomir Samojłowicz 2011-07-20 00:00:00

    To prawda, taśmy to koszmarek. Rządzi nimi miejscowa Straż Pożarna, która odpowiada też za obstawienie imprezy. Może w tym roku uda się ich przekonać, żeby troszkę inaczej oznakowali "swój" teren. Kolego Pasm1 namawiam do zdecydowanie wcześniejszego przyjazdu na teren imprezy. Wtedy można zajrzeć pod mostek i z bliska oraz na spokojnie pooglądać to, co później widać na polu.

  • mariusz pasiewicz 2011-07-19 00:00:00

    Byłem w zeszłym roku było super.Tylko te biało czerwone taśmy trochę przeszkadzały na zdjęciach.W tym roku też będę.Pozdrowienia dla kolegi Rumcajsa .

  • KAMIL ZYDLEWSKI 2011-07-14 00:00:00

    8 pleg w sile 9 ruskich

  • Sławomir Samojłowicz 2011-07-14 00:00:00

    Choć nie jestem bezpośrednim organizatorem, to ze swojej strony serdecznie zapraszam. Myślę też, że warto porównać obie imprezy. Tematyka i forma podobna, ale wg. mnie jest duża różnica w sposobie przekazu. Cieszy mnie, że ten projekt ma dobrą opinie w środowisku. Do spotkania w Borkowie.

  • Dariusz Wróbel 2011-07-13 00:00:00

    Słyszałem wiele pozytywów o tej rekonstrukcji, że co roku jest ciekawsza. Jeszcze nie byłem, to chyba przez coroczne wypady do Ossowa i umykało mi Borkowo. Dlatego wybieram się, bo tematyka mi bliska i warto promować ciekawe reko na Mazowszu. Pozdrawiam "sztab" organizacyjny i życzę, aby to co zaplanowano się zrealizowało. Do zobaczenia w Borkowie...   

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie