:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2
rafal plawiak - blog 09/08/2016 22:41

Jak co roku zapraszamy na Bitwy o Borkowo, inscenizację bitwy, która miała miejsce w trakcie wojny polsko-bolszewickiej. Brawurowa postawa Brygady Syberyjskiej pozwoliła kontratakowi wojsk polskich przekroczyć rzekę i odeprzeć bolszewicką nawałę w tym regionie!

Zapraszamy do Borkowa. Pole inscenizacji znajduje się przy moście samochodowym na rzece Wkrze. Droga Krajowa 541. Dokładny adres: ul. Bohaterów 1920 r. 2, 05-192 Borkowo, gmina Nasielsk, powiat Nowodworski.

Reklama

Borkowo 1920 Podsumowanie inscenizacji 2016 komentarze opinie

  • Maria Brodzka-Bestry 2016-08-23 11:37:10

    świetny komentarz budujący napięcie i ważne, ze co roku inny scenariusz

  • Kamil Krochmal 2016-08-22 22:30:34

    W imieniu organizatorów i członków TH ROK 1920 chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy brali udział w tegorocznej inscenizacji Bitwy nad Wkrą. Po raz kolejny Borkowo zachwyciło widownię!

    Oto nasza galeria ze zdjęciami. Wykonała i obrobiła je Pani Anna Biernat.

    https://www.facebook.com/Towarzystwo-Historyczne-Rok-1920-172931049443328/

  • Leszek Giziński 2016-08-21 18:39:34

    Dokładnie, zgadzam się, że super pomysłem jest co roku opowiadać jakąś nową historię :)

  • Andrzej Skolik 2016-08-21 11:05:53

    Komentarz Pana Olejki ma swój niepowtarzalny styl i sznyt. Jak widzę, znowu Bolszewicy przeprawiali sie przez Wkrę...

  • Dominic 2016-08-20 21:21:50

    Mnie sie bardzo podobało, szczególnie pirotechnika, jakościowo milion razy lepsza niż pierdnięcia w Ossowie. Ciekawe jakie doły pozostały przy brzegu rzeki, bo dolatywało do nas publiczności. Firma Thunder - szacun!
    A pomysł Pana Michała Miazgi, żeby co roku opowiadać inną historię super!

  • Andrzej T. 2016-08-20 20:53:10

    Fajna pirotechnika w wykonaniu Thundera - jak zwykle klasa sama w sobie. Mało broni strzelającej. Bardzo ciekawy scenariusz. Tyle na gorąco. Minusem było prawie godzinne opóźnienie i męczący lektor. Ossów chyba jednak był lepszy, zobaczymy jak jutro w Sarnowej....

  • Redakcja Portalu 2016-08-20 18:27:43

    pierwsza fotka:

  • Redakcja Portalu 2016-08-20 14:11:23

    Wysyłamy kamerę, będzie film z Borkowa

  • Andrzej Skolik 2016-08-17 21:31:30

    Chciałbym zobaczyć ten kontratak Wojsk Polskich i ich przeprawę przez Wkrę...

  • Leszek Giziński 2016-08-16 17:43:00

    Inscenizacja w Borkowie ma niepowtarzalny klimat :)

  • Andrzej Skolik 2016-08-10 20:32:11

    Już poprawione. Dzięki za "Rewolucyjną Czujność"... !

  • Roman Domaszewicz 2016-08-10 20:00:24

    Oj! Czy to te Borkowo oznaczono na mapce? Nie chciał bym pojeździć sobie po Mazowszu i nie zobaczyć inscenizacji.

  • Andrzej Skolik 2016-08-10 18:29:48

    A kiedy Ossów dołączy do tej rodziny...?

  • Redakcja Portalu 2016-08-09 23:58:46

    Trzy są najlepsze rekonstrukcje 1920 roku: Komarów, Sarnowa Góra i Borkowo. Warto być na każdej!

Dodajesz jako: |