:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Dioramy, Blitzkrieg Flames nowość systemu - zdjęcie, fotografia
SRH AA7 03/01/2011 16:42

Nowozelandzka firma Battlefront Miniatures, twórca systemu gier bitewnych Flames of War, wypuściła dodatek z początku II wojny św pod nazwa Blitzkrieg. Czyli dotyczący wojny w Polsce, i Francji. Figurki i modele są w skali 1/100. System bazuje na przeliczniku 1/1, czyli jedna figurka żołnierza, to jeden zołnierz w rzeczywistości i jeden model sprzętu, to jeden pojazd/działo w rzeczywistości.
Etaty są lekko umowne (wszystkie plutony czołgów liczą po 5 wozów, czasami po 4), drużyna piechoty, to 8-9 figurek. Co ciekawe, polska drużyna strzelecka liczy 19 figurek, ktos odrobił lekcje...:) Plutony broni wsparcia, to 9 ckm lub moździerzy.

Mnie zaciekawiło to, że firma Battlefront Miniatures z tak egzotycznej i dalekiej Nowej Zelandii wzbogaca swą ofertę Flames of War o Polską Armię!
Figurki są mocno uproszczone, ale nic dziwnego, przy wielkości ok 1 cm (to są w końcu pionki do gry). Aczkolwiek, większych błędów nie widać.
Pojazdy są zrobione w miare poprawnie (składaja się góra z 5 części), może malowanie jest nieco egzotyczne, ale to zawsze można poprawic.
Zwłaszcza, że jest dostępny oddzielny "set" malarski z farbami dla polskiej armii.

A gdzie są nasi rodzimi producenci modeli i figurek??? Że tak zapytam...
Dlaczego do tej pory nikt w Polsce nie zrobił figurek polskich zołnierzy choćby w skali 1/72?
Wogóle jakos tak niewiele sie produkuje modeli polskiej armii. czyżby rządziła ekonomia większej atrakcyjności "hitleryków"? Model niemiecki z II wojny, jaki by nie był, sprzeda sie zawsze.

Co ciekawe, u naszych wschodnich sąsiadów, mozna znaleźć ofertę większości radzieckiego sprzętu z II wojny. Oni moga promować swoja myśl techniczną, a my nie potrafimy nawet tego...

Reklama

Blitzkrieg, Flames of War nowość systemu komentarze opinie

  • Redakcja Portalu 2011-01-04 00:00:00

    http://allegro.pl/flames-of-war-batalion-polskiej-piechoty-promocja-i1387127326.htmlbatalion piechoty 550 zł

  • Dawid Patyk 2011-01-04 00:00:00

    Zdarza się czytać jak marnują się wielkie pieniądze na promocję naszego kraju, kilka sekund reklamy w amerykańskich stacjach i setki tysięcy psu w ...Szkoda ze żaden z twardogłowych speców nie pomyślał że można jakąś partie figurek czy nawet elementów dioram zamówić u jednego z wielu producentów i efekt byłby o wiele lepszy.Ludzie wystawiają swoje modele w wielu miejscach także za granicą, to jest nisza która jak już stwierdziliście domaga się wypełnienia.Takim przykładem na to że można jest chociażby Muzeum Powstania Warszawskiego, może inni też na to wpadną, kiedyś...

  • Maciej Szklarek 2011-01-04 00:00:00

    Panowie z Battlefront Miniatures w bardzo dużym stopniu odrobili lekcję historii. Z tekstów, które wyczytałem na forach poświęconych systemowi i zasad na których działa WP wychodzi z niej obraz naprawdę twardego przeciwnika a nie przysłowiowego chłopca do bicia. Lista specjalnych umiejętności, które posiadają figurki polskiej armii też robi wrażenie (polecam zapoznać się na http://www.flamesofwar.com/Default.aspx?tabid=53&art_id=2229). Najbardziej spodobało mi się zdanie ,,Nikt nie jest tak zmotywowany do walki jak Polacy", co w świecie gry przekłada się na to, iż każda jednostka od piechura po czołgistę czy artylerzystę ma najwyższe morale. Co do samych figurek to osobiście nie mogę doczekać się na obiecanego pociągu pancernego.

  • Andrzej Skolik 2011-01-04 00:00:00

    W tzw "secie" malarskim, farby są sygnowane logiem Flames of War, ALE, są to farby winylowo-akrylowe hiszpańskiej firmy Valejo, a więc najwyższa półka...:)

  • Krzysztof Szopa 2011-01-04 00:00:00

    do autora może kogoś da się namówi do wypuszczenia typowo polskich figurek żołnierzy i pojazdów

  • Paweł Matczak 2011-01-03 00:00:00

    Taki zestawik jak patrzałęm cóś ok.600zł ale to ma się wtedy wszystko piechotę czołgi itp http://www.wargamer.pl/index.php?catId=2Tu masz sklep Ja zbieram 3 Dywizję Pancerną TotenkopfMam już SturmTigera ;DJeśli ma ktoś rozpiskę do "Totenkopfa" w pdfProszę o wysłanieMój adre [email protected] góry dzięki

  • Redakcja Portalu 2011-01-03 00:00:00

    Sklep z grami jest w Blue City w Wawce.

  • daniel bogucki 2011-01-03 00:00:00

    Andrzeju, a jaka cena jest za taki zestaw i gdzie można go zakupić??

Dodajesz jako: |