:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Filmy historyczne, Bitwa Warszawska Jerzego Hoffmana kobiecym okiem - zdjęcie, fotografia
Anka Jasińska - blog 03/07/2010 21:29

Przez trzy dni (29.06-01.07) miałyśmy okazję uczestniczyć w zdjęciach do filmu „Bitwa Warszawska 1920”. Między innymi pod czujnym okiem Państwa Skolików stawiałyśmy pierwsze kroki w strzelaniu z karabinów. Nie obyło się bez wypadków, ale w końcu udało nam się w pewnym stopniu opanować tę umiejętność. Pogoda nie była sprzyjająca- 30° upał i gruby mundur to nie najlepsze połączenie, ale rekompensowała nam to miła atmosfera, wszechobecne wodopoje i tylu pasjonatów historii na raz ;). Cały wyjazd był dla nas źródłem wiedzy, rozmowy z obecnymi na planie osobami wzbogaciły nas o cenne informacje przydatne w dalszej rekonstruktorskiej działalności.

Wracając do samego planu filmowego możemy jednogłośnie powiedzieć, że nie ma większych powodów do narzekań. Co prawda, nie wszystko odbyło się zgodnie z początkowymi założeniami, ale pewnie jest to normalne dla tak dużych produkcji. Wszyscy zaangażowani w film okazali się być sympatycznymi i wyrozumiałymi profesjonalistami. Miło wspominamy czas spędzony czy to na dobieraniu kostiumów czy współpracę z aktorami.

Chcemy z całego serca podziękować: naszym przybranym rodzicom Państwu Małgosi i Andrzejowi Skolik za wspaniałą gościnę i opiekę nie tylko na planie, Panu Pawłowi Rozdżestwieńskiemu za umilanie czasu swoimi żarcikami, Paniom z TH "Rok 1920" za dzielenie trudów i potów w czasie nagrań i wszystkim pozostałym, z którymi mogłyśmy pracować.

Zapraszamy do obejrzenia kilku fotografii, które udało nam się zrobić w wolnym czasie na planie.

Pozdrawiamy!

Anna Jasińska
Eliza Szczotka
Joanna Komorowska
Dominika Obrębska

Reklama

Bitwa Warszawska 1920 Jerzego Hoffmana - kobiecym okiem komentarze opinie

  • RAFAŁ JĘDRYCH 2010-08-20 00:00:00

    KAŻDY TAK NARZEKA NA KOBIETY Z BRANŻY FILMOWEJ, ŻE NA ŻYWO SĄ BRZYDKIE LUB INNE  A TAK NAPRAWDĘ JAKBY PRZYSZŁO CO DO CZEGO BY JE GRYZLI JAK ŚWIERZY BOCZEK.W KOBIECIE NIE WAŻNY DO KOŃCA JEST WYGLĄD,PRZECIEŻ MUSI MIEĆ TO COŚ.

  • Tomasz Wasilewski 2010-07-05 00:00:00

    Dziękujemy za miłe towarzystwo :) do następnego razu                                                 Żołnierski SALUT                                             GRH "Legion 1920" Mrągowo

  • Daniel Malicki 2010-07-04 00:00:00

    Jeśli chodzi o plusy to bezcenną rzeczą której doświadczyłem to było zachowanie Agis 6 letniej wielkopolaczki, która spisała się rewelacyjnie. Był to jej debiut w kawalerii spisała się; poszła w zastępstwie konia który okulał. A jeżeli chodzi o moje udziały w filmach to rok temu byłem w Estoni na planie do filmu POLL kręconego przez Niemców i  Estończyków... i mam pewien punkt odniesienia tam były 4 dni dwa treningi dwa zdjęcia.

  • Rafał Kwiatkowski 2010-07-04 00:00:00

    i przy okazji to mogłeś temu technikowi powiedzieć że za Wieniawą ( grał go Linda ) powinien jechać "pierwszy" a nie "żółtki" - Jako kawalerzysta powinieneś o tym wiedzieć i szkoda że z tym nic nie zrobiłeś :) 

  • Rafał Kwiatkowski 2010-07-04 00:00:00

    danmall277 - widzę że to chyba twoje pierwsze obcowanie na planie filmowym. To że się śniadanie dostaje na obiad to się trzeba przyzwyczaić. Jeżeli chodzi o Nataszę to chyba jej nie widziałeś jak przyszła na plan bez tych całych "mejkapów". Może mamy inne spojrzenie na piękno kobiety ale nie zamienię się na twoje :) Z Lindą gadałem i ma na następnym grillu "wypić zdrowie konia" - wiec mu litra odpuszczamy. A jeżeli chodzi o sen to ja wstałem w poniedziałek o 7.00 i do piątku do 6.00 rano ( trzy dni na planie po 12/13 godzin a dodatkowo miałem w pracy nocki - mam na to 20 świadków:) ) , czyli na 95 godzin spałem tylko ze cztery i jestem bardzo zadowolony :). Szkoda że zauważyłeś tylko same minusy. Dla mnie widok dwóch "siedemnastek" jeżdżących po bruku będzie czymś nie zapomnianym. Zobaczyć ( ty chyba dostałeś mundur ) kilkudziesięciu rekonstruktorów w mundurach na rok 20 - bezcenne. Dwie "prawosławne" w zaprzęgu - bezcenne. I można te jeszcze " bezcenne" ciągnąć dalej. 

  • Daniel Malicki 2010-07-04 00:00:00

    Jak powiedział jeden technik w żółtkach otwieraliśmy defiladę

  • Tomasz Berlinski 2010-07-04 00:00:00

    Danmal na takie przestoje, duble, zmiany planu zdjęć etc. musisz sie przyzwyczaić jeśli chcesz robić za statystę, epizodystę czy tez aktora :)Witaj w swiecie filmu :D..jednynie to koniom współczuje :)

  • Redakcja Portalu 2010-07-04 00:00:00

    A w którym oddziale jechałeś?

  • Daniel Malicki 2010-07-04 00:00:00

    Dla mnie się nie spodobała choć w tv z tapetą wygląda ładnie bez tapety mój koń ładniej wygląda :p

  • Anka Jasińska 2010-07-04 00:00:00

    Co do Nataszy, to się nie zgodzę bo jest jej czego zazdrościć ;)

  • Eliza Szczotka 2010-07-04 00:00:00

    Danmal2777, dzięki za komentarz i swoje spostrzeżenia. Niestety, w naszych oczach wyglądało to trochę inaczej, ponieważ nie miałyśmy styczności z końmi i sceną, w której brały udział. Wiemy, że nie wychodziło tak jak trzeba, ponieważ same nie zagrałyśmy w zaplanowanej scenie - opóźnienia spowodowały, że nawet jej nie było. Co do komarów to racja, ale to już siła wyższa i samemu trzeba się przed nią zabezpieczać ;)

  • Daniel Malicki 2010-07-04 00:00:00

    To ja dodam swoje swoje spostrzeżenia, na kwaterach konie miały fajną stajnie, my spaliśmy w namiotach a na nas pasło się dzikie setki niewyżytych komarzyc. To było we środę a w czwartek:5,30 pobudka5,30 - 7,00 poranny obrządek koni i ludzi7,00 wymarsz konno do obozu nr 2*miejscowy policjant zapomniał drogi*Dalej miało być śniadanie dostaliśmy je na obiad a właściwie sam obiad.Przed wyruszeniem na plan filmowy zdarzył się wypadek jedną z dziewczyn przeleciały dwa młode wałachy z furą. straciła przytomność.Natasza Urbańska nie jest wcale taka ładna wręcz przeciwnie. Bogusław Linda stawia litra bo się zwalił z konia.Borys Szyc to laluś, który próbuje być w centrum uwagi.Bohun (aktor z OiM) zawaliście zasuwa konno.Co mnie wkurzyło: to że jak była przerwa obiadowa (planowo 2 godziny)była krótka bo mieli kręcić nowe ujecie a ja się zgłosiłem, więc staliśmy 2 godziny jak nie więcej aż produkcja się rozłoży w nowym miejscu. Niby nic ale w tym czasie Agis by została podkuta a tak cały dzień zapierdalała boso. Całe szczęście że nic się kurwa jej nie stało bo jestem z tej baby zadowolony.Nie wiem po kiego grzyba robią alarm w przerwie obiadowej żeby później stać i czekać. Ja to nie mówię osobie ale o tych poczwarach kopytnych.Całość zakończyła się tym że 43 godziny na nogach i w międzyczasie szybki sen.Za rtografy przepraszam ale puxno juz

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie