:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Leszek Giziński - blog 20/09/2011 12:19

Zapraszamy na film z inscenizacji "Bitwa pod Łomiankami 1939", film został zrobiony wspólnymi siłami z FudeXfilm. Widowisko odbyło się 10.09.2011 ale niestety problemy czysto techniczne pozwoliły mi dopiero teraz umieścić ten film.


p.s. Ogromne podziękowania dla Kuby (pilota) z AA7 za możliwość zrobienia ujęć z samolotu! :)

Pozdrawiamy :)

Reklama

Bitwa pod Łomiankami 1939 (film z inscenizacji) komentarze opinie

  • Tomasz Jankowski 2011-09-22 00:00:00

    Pełen wypas. :) Wielki szacunek dla autorów filmu.

  • Leszek Giziński 2011-09-21 00:00:00

    Dzięki! Cieszy nas to, że Wam się podoba... :) Kuba gdyby nie Ty, film nie był by taki jakim jest - gdyby nie rekonstruktorzy i ich wkład oraz dobry scenariusz - nie byłoby dobrego widowiska i nawet mając 20 kamer nie zrobi się czegoś interesującego.Chociaż prawdą też jest jak to ktoś wspomniał, że nie łatwo takie coś się kręci "na żywo" ale dzięki temu, że zrobiliśmy film wspólnymi siłami - to myślę, że uchwyciliśmy ważniejsze wątki inscenizacji, które jedną kamerą łatwo pominąć.Jest trochę inne pokazanie rekonstrukcji... myślę, że niebawem pojawią się kolejne produkcje i będziemy mogli Was zaskakiwać nowymi pomysłami ;)

  • Kuba Mysluk 2011-09-21 00:00:00

    Messerku -
    1. maska oczywiście do naziemnego lansu (bo jak wiesz za urodziwy to nie jestem ;)
    2. Brawa sie należą wyłącznie kamerzystom i montażyście. Ja tylko latałem, Lehu, Fudex i Kamil krecili. Ja rozumiem ze zdjęcia z powietrza są obecnie najbardziej zauważalne - bo to coś nowego, ale nie zapominajmy że o jakości filmu decyduje wysiłek wszystkich kamerzystów. A bez dobrego materiału nie ma dobrego filmu.

  • Piotr Sliwinski 2011-09-21 00:00:00

    Doskonałe kino!, bezdyskusyjnie. 

  • Adam Niewęgłowski 2011-09-21 00:00:00

    Powiem szczerze, że to najlepszy film z rekonstrukcji jaki widziałem. Wielki szacun dla kamerzystów i dla Kuby za ujęcia z powietrza.
    Kuba, skórzana pilotka to rozumiem, ale maska tlenowa ? Przy wysokościach, na których się pojawiasz nad polem rekonstrukcyjnym to tylko przeszkadza.

  • Łukasz Wojtczak 2011-09-21 00:00:00

    Ja tylko dodam, że zachciało mi się teraz kręcić filmy po tym wszystkim ;) Czapy z głów!

  • mariusz pasiewicz 2011-09-21 00:00:00

    Panowie warto było czekać . Film rewelacja ! Montaż super i te zdjęcia lotnicze. Gratulacje i czekam na więcej .Pozdrawiam.

  • Danuta Gastołek 2011-09-21 00:00:00

    Rewelacja! Obejrzałam kilka razy i za każdym zauważam coś nowego, co tylko potwierdza mistrzostwo wykonania tego filmu i wielki talent jego twórców. Doskonały montaż. Świetne sceny "widziane czołgającym się żołnierzem". Spowolnienia i przyśpieszenia akcji podkreślające dynamiczność i ducha walki. Pięknie pokazana kawaleria i świetnie dobrane, wstrząsające sceny z udziałem ludności cywilnej. Wszyscy po stronie polskiej i niemieckiej świetnie zagrali w Waszym filmie. Bardzo mi się podoba. Jestem pod wielkim wrażeniem. Sprawdziło się w praktyce nasze polskie przysłowie: Najdoskonalej kręcimy to co nas kręci ;)Dziękuję bardzo i proszę o więcej :)!

  • A G 2011-09-20 00:00:00

    Ani przez chwile nie wątpiłem, że efekt połączenia sił będzie powalający. Jak wiadomo to montaż robi kino i ludzie !  Szacun Panowie! Szacun!

  • Dariusz Wróbel 2011-09-20 00:00:00

    Moim zdaniem koledzy filmujący rekonstrukcje weszli na najwyższy lotniczy  poziom relacji zdarzeń. Bardzo dobry montaż tego co się dzieje na dole i na górze.Szczególnie ujęcia z samolotu dają obraz tego,co dla oglądacza na ziemi jest nieosiągalne.Pozdrawiam i gratuluję naprawdę bardzo dobrej roboty filmowej.Trud rekonstruktorów i organizatorów uwieczniony wspaniale.  

  • Przemysław Stępniewicz 2011-09-20 00:00:00

    Bomba materiał film rewelacyjny, to naprawdę inny wymiar filmowania rekonstrukcji. Oczekuję Piotrze podobnego z Sochaczewa

  • Piotr Fudała 2011-09-20 00:00:00

    Dziękuję w imieniu swoim i Leha za te przychylne komentarze. Cieszę się, że film się spodobał, chociaż była to nasza pierwsza wspólna produkcja. Mówiło się już wcześniej, żebyśmy razem coś zrobili i stało się. W Łomiankach spontanicznie postanowiliśmy że zrobimy to teraz. Nie było żadnych szczegółowych ustaleń i każdy filmował na własną rekę. Może to i lepiej, bo każdy ma swój odmienny styl i spojrzenie, co daje więcej możliwości. I chyba to się sprawdziło. A tak na marginesie, to była jeszcze jedna osoba, która zasiadła za trzecią kamerą i nie był to Herr Pilot. Dzięki dla Kamila. Ale największe uznanie kieruję do Leha, który nie dość, że biegał z kamerą wśród wybuchów, to jeszcze nam to wszystko tak wspaniale zmontował i oprawił. Mamy jeszcze kilka pomysłów, więc myślę, że nie będzie to nasza ostatnia produkcja i dopóki będzie nas to bawić, to będziemy montować te nasze filmiki. Jeszcze raz wielkie dzięki za ciepłe przyjęcie pierwszego filmu korporacji Wadera Studio & FudexFilm.

  • Reniusz Ceroń 2011-09-20 00:00:00

    Super film! Świetny montaż! Wieeelkie gratulacje!

  • Krzysztof J 2011-09-20 00:00:00

    dodam iz filmiki mozna sciagnac na dysk wtyczka netvideohunter dla firefoxa

  • Kuba Mysluk 2011-09-20 00:00:00

    Tiaaa... kamizelka nad Łomiankami to rzecz absolutnie niezbedna ;) W końcu Wisła blisko, jakby co... A szczytem lotniczego lansu to jest Luger za cholewą lotniczego buta. Nosili tak, serio serio... (W Gostyniu sie tak chwilke polansowałem :)
    Tak naprawde latam w kopii kombinezonu niemieckiego z "37 wykonanej na podstawie zdjęć, do tego furażerka, pas, P08 w kieszeni (razem z oryginałem lotniczego kalkulatora krążkowego, opatrunkiem i oryginałem mapy która zresztą widac na filmie). Niby tego nie widac... ale robię tak żeby sie poczuć jednym z Was. Skoro Wy sie staracie żeby trzymac pewien poziom, to ja też powinienem, no nie? Aktualnie kombinuje nad kopią kamizelki nadmuchowanej, kopia maski i pilotki. Zima blisko, będzie czas coś zrobić.

  • Krzysztof J 2011-09-20 00:00:00

    a ja nic nie powiem bo co tutaj dużo gadaćmilczenie jest zlotem, zresztą jakie to ma znaczenie?:)usiądź drogi widzu na kanapie odpal na full screen skręć stereo i jazda :)

  • Monika Szaciłowska 2011-09-20 00:00:00

    Wszystkie materiały z rekonstrukcji w Łomiankach były ciekawe, ale ten film przebija wszystko ;p!!! Jak widać widowisko było pierwsza klasa. Po raz kolejny żałuję, że nie mogłam tam być. Oczywiście również przyłączam się do pozdrowień dla Kuby :).

  • Andrzej Skolik 2011-09-20 00:00:00

    Hehe, nasz Herr Pilot zawsze tak lata. Kuba ma nawet epokową kamizelkę ratunkową (którą prezentował na jednej z edycji bitwy pod Mławą). Z uwagi na rejon działania w centralnej Polsce, jest ona (ta kamizelka) szczytem lotniczego lansu...

  • Mikołaj Klorek 2011-09-20 00:00:00

    Dla mnie bomba, oby tak dalej. ;-)

  • Zbyszek R 2011-09-20 00:00:00







    p { margin-bottom: 0.21cm; }

    Są filmy wybitne. Są filmy
    monumentalne. Są filmy przełomowe. A to jest film, który ma w
    sobie najlepsze cechy tych gatunków.


    Dla mnie jest wybitny, bo robiony „w
    trakcie” i jakby „przy okazji”, bez dubli, bez budżetu, bez
    blend, reflektorów, wysięgników, blueboxów itd. - osiągnął
    efekt zadziwiający. Gdyby Oskary były przyznawane w kategorii
    „Jakość do ceny”, Polska miałaby w tym roku swoją statuetkę.

    W porównaniu z tym, co pokazywały
    fotorelacje, jego treść jest dla mnie monumentalna. Montaż, który
    sprawił, że wszystko jest chyba jeszcze dynamiczniejsze niż w
    Łomiankach to dla mnie wzór benedyktyńskiej cierpliwości i
    zegarmistrzowskiej dokładności. Bitwa jest przede wszystkim
    pokazana z dwóch stron (a nawet z trzech wliczając w to Luftwaffe).
    W TYM FILMIE WALKĘ SIĘ CZUJE!!!

    A przełomowy jest przede wszystkim
    dlatego, że połączono tu siły dwóch potęg filmowych. I efekt
    tego jest powalający. Po raz pierwszy wykorzystano filmy z
    fotokarabinów Stukasa, co jest nową jakością w kinematografii
    rekonstrukcyjnej (swoją drogą, nigdy wcześniej przez myśl mi nie
    przeszło, że pilot jest ubrany w mundur Luftwaffe). Aż się prosi,
    żeby kamery instalować w lufach czołgów, na lancach kawalerii i
    w pompkach do rowerów.



    Jak to ktoś wcześniej napisał w
    swojej fotorelacji: „kamera ma w pewnych sytuacjach przewagę nad
    aparatem” - prorok czy co?

  • Paweł Olszak 2011-09-20 00:00:00

    Efekt współpracy Leha i Fudexa jest niesamowity! Moje gratulacje!!!Montaż na najwyższym poziomie!I czekam z niecierpliwością na Modlin ;)

  • Tomasz Safjański 2011-09-20 00:00:00

    Szacunek dla Autorów. Warto, naprawdę podejmować trud rekonstruktorski.

  • Anna Herman 2011-09-20 00:00:00

    Profesjonalizm z każdej strony widać!!!

  • Artur Sobczyński 2011-09-20 00:00:00

    Rewelacja, bardzo dobrze zmontowany film.Pozdrawiam.

  • Kuba Mysluk 2011-09-20 00:00:00

    No panooowie... teraz to daliscie czadu. Film powala, nigdy jeszcze chyba czegoś takiego nie było. Nie chce myśleć co potrafilibyście zrobić mając drobny ułamek budżetu Hoffmana i jego "Bitwy Warszawskiej" Pilot i jego samolot zdecydowani sie pisze na dalsza współpracę. Wytnę większe okna w kabinie żeby sie filmowało lepiej.
    Lehu - mam kilka suuuper ujęc z chmur i niskich lotów, daj znac to Ci jakos przekaże, do wykorzystania w kolejnych filmach.

  • Piotr Łacheta 2011-09-20 00:00:00

    Muzyka z ,,Hubala,, ściska gardło, a obraz bitwy przedstawione przez Kolegów ...  obyście zawsze razem współpracowali. Pozdrawiam.

  • Robert Karwan 2011-09-20 00:00:00

    Trudno skomentować coś co jest bardzo dobre......wypada zapytać.....kiedy kręćmy prawdziwy film????? bo operatorów mamy super, scenarzyści są, a aktorów całe mnóstwo, co widać na filmie.Pozdrawiam.

  • Aneta Łojewska 2011-09-20 00:00:00

    Film emocjonujący, obgryzłam wszystkie paznokcie! Brałam czynny udział w tej rekonstrukcji wspólnie  z Grupą Rekonstrukcji Historycznych Ludności Cywilnej z Mławy. Bardzo dobry montaż.

  • Krzysztof Goździk 2011-09-20 00:00:00

    Lehu...JESTES WIELKI ! 

  • Maciej Szklarek 2011-09-20 00:00:00

    Kilka migawek pochodzi z rekonstrukcji w Strońsku. Już wiem co Fudex miał na myśli pisząc o sklejeniu tego w większą całość ;-) Wspaniały film. Wspaniały!

  • Lukasz N 2011-09-20 00:00:00

    Bardzo fajny filmik,  widok z kabiny samolotu - super. Ciekawie zmontowano kawalerie i wybuchy. Pordrawiam

  • Henryk Jakuszewski 2011-09-20 00:00:00

    Stało się! Nowa jakość przekazu wkroczyła na rekonstrukcyjne pola.

  • Andrzej Skolik 2011-09-20 00:00:00

    Ten tekst o kłopotach technicznych, to takie stopniowanie napięcia...? Z mojej strony pełen szacun! To sie po prostu ogląda...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie