:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
SRH AA7 08/11/2012 16:30

Nasze Stowarzyszenie dostało zaproszenie do udziału w imprezie zorganizowanej przez Historical Military Remember Association władze Belgii, Muzeum w Bastogne oraz tamtejsze środowisko rekonstrukcyjne.
Tematyka, to oczywiście Ardeny 1944.
W Recogne będzie garnizon amerykański, w Cobru niemiecki. Miasteczka zostaną ucharakteryzowane na rok 44.

Reklama

Bastogne, Recogne, Cobru. Ardeny 1944 komentarze opinie

  • Krzysztof Hartung 2012-11-21 00:00:00

    Też tam jedziemy - do zobaczenia.

  • Krzysztof Hartung 2012-11-21 00:00:00

    Też tam jedziemy - do zobaczenia.

  • pawel stempniak 2012-11-19 00:00:00

    tak zdecydowanie trzeba przeżyć tę imprezę aby zrozumiec o czym piszę. Ale mam nadzieję , że teraz po pobycie sporej ilości przedstawicieli polskiego światka rekonstrukcyjnego i u nas zrobimy coś podobnego.
    Nie wiem czy sięda , ale warto spróbowac.

  • Dariusz Wałdoch 2012-11-17 00:00:00

    @past: dzięki za wyjaśnienie ...chyba zrozumiałem dzięki Tobie jaka jest różnica pomiedzy rekonstrukcjami historycznymi na Zachodzie Europy a w Polsce ! ...tam poprostu takie imprezy organizują rekonstruktorzy dla siebie i dla swojej satysfakcji natomiast w Polsce robione jest to pod publikę i dla dobrej zabawy gawiedzi ...

  • pawel stempniak 2012-11-17 00:00:00

    A filmik z zapowiedzi pochodzi z roku 2010 , jak się przyjżycie GIsom ujrzycie sporo znajomych

  • pawel stempniak 2012-11-17 00:00:00

    Nasze Stowarzyszenie będzie gościem Duty First już po raz 4 , a po raz pierwszy będą tam polskie grupy odtwarzające wojska niemieckie. Był spory problem , aby Belgów przekonać do nas. Pierwsze 2 lata patrzyli na nas jakbyśmy z ksieżyca przyjechali, zresztą podobnie było w Normandii. Przy 3 wizycie jesteśmy traktowani jak "swoi" Belgowie strasznie boją się problemów z "nazistami" każdy taki wyskok i koniec sponsorów = koniec imprezy. Generalnie impreza w Belgii to kompletnie inny świat jak imprezki w Polsce. Jak ktoś tam raz pojedzie to zrozumie. Tam rekonstruktorzy robią imprezę dla rekonstruktorów, a publika jest tłem - odległym tłem

    Relacje z poprzednich lat znajdziecie na naszej stronie

    www.bigredone.pl

  • Dariusz Wałdoch 2012-11-16 00:00:00

    @ mbudnik...to "ciekawie" musiała wyglądać taka rekonstrukcja bez udziału wojsk niemieckich ! ...to się chyba nie trzymało "ni kupy ni d..y" ! ...nawet trudno mi coś takiego sobie wyobrazić ! ...to, że Niemcy przegrali wojnę to nie dowód na to aby nie mogli brać udziału w rekonstrukcji ?! ...w/g mnie to już raczej nie była rekonstrukcja bo fakty historyczne mijały sie z prawdą ...mimo wszystko napewno Wasz "wypad" do Normadii przyniósł jakieś nowe doświadczenia i warto było to zobaczyć ...
    ...w nawiązaniu do udziału Niemców w rekonstrukcjach to Wójt Gminy (2 lata temu) zabronił poruszania się rekonstruktorom i innym miłośnikom militarii poza terenem inscenizacji w umundurowaniu niemieckim !!! (Krojanty) ...bo to niby propagowanie nazizmu !
    ...pytam - jakie propagowanie nazizmu ?! ...to są ludzie, którzy przez wiele lat starają się wiernie zrekonstruować umundurowanie "swojej" armii...oddadzą ostatnią złotówkę aby dokupić brakujący element umundurowania ...to są hobbyści a nie propagatorzy nazizmu ...fakt - to są "fanatycy" ale nie nazizmu tylko swojego hobby ...

  • Michał Budnik 2012-11-12 00:00:00

    @legion etangere: byliśmy w tym roku w Normandii w czerwcu - rekonstruktorzy przedstawiają wyłącznie aliantów (nawet Niemcy amerykanów), więc postawa miasta Cobru, że wzięli to na siebie jest godna szacunku. Podczas imprezy plenerowej na Baterii Longues-sur-Mer nie wytrzymałem i zapytałem się, dlaczego nie ma drugiej strony, odpowiedź była szokująca: "Niemcy przegrali wojną i nikt ich tutaj nie chce oglądać!"

  • Dariusz Wałdoch 2012-11-09 00:00:00

    ...już teraz dziękuję !!! ...z najwiekszą przyjemnością i zainteresowaniem zapoznam się z relacją z imprezy ! ...powodzenia !

  • Andrzej Skolik 2012-11-09 00:00:00

    Tego typu imprezy są w Europie zachodniej organizowane dużo rzadziej niż u nas. Tam prawie  WSZYSTKO jest za pieniądze prywatne. Rok temu Impreza w Ardenach była skromniejsza, żeby w tym roku mogła być zorganizowana z większym rozmachem.Relacja oczywiście, będzie:)

  • Dariusz Wałdoch 2012-11-09 00:00:00

    ...no to jest czego pozazdrościć ! ...szykuje się dla Was wspaniała impreza, pełna wrażeń ! ...po powrocie prosimy o wrażenia z pobytu i w miarę dokładną dokumentację zdjęciową z tego co tam się wydarzyło ! ...a tak na marginesie - ciekawe jak takie imprezy przebiegają w zachodniej Europie ? ...Pozdrawiam i życzę udanej wyprawy !

  • Artur Żyłkowski 2012-11-09 00:00:00

    Kamera i aparat,a najlepiej dwa!!!Pzdr!!!

Dodajesz jako: |