:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Imprezy historyczne, Alternatywna Historia Ustki Żołnierze generała Maczka zdobywają Ustkę - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6
Artur Mazur - blog 19/10/2013 20:52

Scenariusz inscenizacji bardzo optymistyczny dla Polski , Powstanie Warszawskie i plan Burza odnosi sukces , wojska rosyjskie uznają polski rząd na emigracji, a Armię Krajową jako sojusznika , następuję wspólne wyzwalanie ziem polskich. Wojska alianckie postanawiają pomóc armii rosyjskiej i wysadzają desant w Ustce , którego zadaniem jest przeciąć Pomorze Zachodnie i niemieckie linie komunikacyjne . Oprócz wojsk amerykańskich, do tego zadania została wyznaczona I Dywizja Pancerna pod dowództwem gen. Stanisława Maczka , jego liczące prawie 20 000 żołnierzy wojska i ponad 400 czołgów , po ciężkich walkach o Ustkę , Słupsk ... dotarły aż do Borne Sulinowa .... wojna kończy się w 1944, w Polsce kwitnie kapitalizm ... czyż nie byłoby to piękne :)

W przyszłym roku planujemy podobne inscenizacje, w tym nie udało się tego zrobić na plaży, jak było w planie . Zapraszamy do współpracy grupy rekonstrukcyjne, zapewniamy miejsca pod namiot w sosnowym lesie, 100m od morza i portu lub noclegi w namiotach

Oczywiście najwięcej można zobaczyć na relacjach filmowych.



i dłuższy film

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Historia i Rekonstrukcje

Alternatywna Historia Ustki - Żołnierze generała Maczka zdobywają Ustkę komentarze opinie

  • Irena Cejba 2013-11-23 00:00:00

    Czy zdajecie sobie sprawę, jakie skutki może spowodować taka "alternatywna historia"? Już teraz młodzież ma problemy z opanowaniem naszej wystarczająco poplątanej rzeczywistej historii. Uczeń gimnazjum, dwa miesiące temu na pytanie o nazwisko generała uczestniczącego w zdobywaniu w 1945 r. Berlina odpowiedział - gen. Maczek. Czy warto jeszcze bardziej mącić im w głowach? Oni traktują to, co robicie zupełnie serio...

  • Ryszard Majchrzak 2013-10-24 00:00:00

    Nikogo nie muszę określac, natomiast to kręcenie się w kółko jeepami było żenujące i tyle. Trudny początek nie oznacza braku pomysłu na scenariusz, co miało miejsce w Ustce. Takoż proszę nie używac argumentu o małym, bądź żadnym budżecie, bez tego też można zrobic atrakcyjne widowisko. Co do zaproszenia do pomocy, nie widzę przeciwskazań. Dla rekonstruktora pieniądze to nie jest przeszkoda by dokądś nie pojechac, najważniejsza jest atmosfera, pomysł i dobra kompania. Nie potrzeba pokazywac wydumanych wydarzeń. Brzego morza, plaża to miejsc do pokazania wielu autentycznych epizodów, zarówno z frontu wschodniego, jak i zachodniego. Nie zawsze inscenizacje konkretnych historii odbywa się w autentycznych krajobrazach. Ustka na marginesie to jedno z moich ulubionych miejsc w kraju ojczystym. Pozdrowienia.

  • Zbigniew Radwan 2013-10-24 00:00:00

    ,,Żenua !!!! Niech by sobie była alternatywna (czytaj: chłopaki znaleźli pretekst żeby sobie postrzelac na nabrzeżu portowym), ale niech by to był poziom. A tak wyszła klasyczna, ze wszystkimi atrakcjami popierdółka. Chyba, że chodziło o to żeby właścicele jeepów pokręcili się jak smród po gaciach, ale to nie zawracajcie d... czymś takim na portalu [2013-10-22]"

    Portal Do broni jest forum rekonstrukcyjnym więc ten artykuł ma prawo być. Tekst jak dla mnie średni aczkolwiek pod samym kontem odbywającego reko się bym nie czepiał (nie chodzi mi o poziom mundurów itp). Jak kolega rcicardo określi właścicieli pojazdów uczestniczących w Day Hel lub innych reko tego typu (tu zaznaczam ze nie uderzam w żadną imprezę) Początki zawsze są trudne ale jeżeli się przyłożycie będzie to miało ręce i nogi. Nawiążcie kontakt z grupami zajmującymi się rekonstrukcją jednostek polskich oraz radzieckich, może inscenizacja skierowana pod kątem września 39 lub frontu wschodniego by bardziej pasowała.

  • Jacek "giwera" 2013-10-23 00:00:00

    Twierdza Ustka a co to takiego

  • Artur Mazur 2013-10-22 00:00:00

    Zawsze możecie przyjechać i pokazać prawdziwą inscenizacje , a nie popierdółkę ;)  to dopiero początki , Twierdza Ustka się dopiero rozkręca ,do porządnej bitwy są potrzebni porządni sponsorzy, nikt przecież za darmo nie będzie latał po polu. Za rok będzie lepiej, a za 2 myślę , że już porządnie. W Ustce nie było żadnych walk , także pozostaje tylko "wymyślanie" historii , jeśli chodzi o inscenizacje, możecie pomóc poradzić lub pomarudzić, ale z góry ostrzegam , że nie znoszę konkurencji ;)Inne strzelanki z bunkrów usteckich : http://www.youtube.com/watch?v=Of17cuPH7S8 http://www.youtube.com/watch?v=4rkX7Lz8rg4  , a najlepiej zapraszam na kanał filmowy, komentarze pod filmami mile widziane, szczególnie krytyczne :)http://www.youtube.com/user/Ustkabunkry/videosPozdrowienia

  • Darek Tch 2013-10-22 00:00:00

    > w Polsce kwitnie kapitalizm< no i pewnie dziś ,by Polski już tam nie było ! Wykupili by Niemcy , a tak to dzięki PRL jest jeszcze nasze .Niby Europa ,ale jednak formalnie Polska .

  • Piotr Bruner 2013-10-22 00:00:00

    Bez Komentarza!

  • Ryszard Majchrzak 2013-10-22 00:00:00

    Żenua !!!! Niech by sobie była alternatywna (czytaj: chłopaki znaleźli pretekst żeby sobie postrzelac na nabrzeżu portowym), ale niech by to był poziom. A tak wyszła klasyczna, ze wszystkimi atrakcjami popierdółka. Chyba, że chodziło o to żeby właścicele jeepów pokręcili się jak smród po gaciach, ale to nie zawracajcie d... czymś takim na portalu

  • Mikołaj Klorek 2013-10-22 00:00:00

    Taaaaa..... i gen Anders na białym koniu..... ;)

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie